Bolt.new vs GitHub Copilot (2026) — Which Is Better?

Comparing Bolt.new and GitHub Copilot side by side to help you choose the right AI tool for your needs. Bolt.new: AI full-stack web development in the browser GitHub Copilot: GitHub Copilot is an AI pair-programmer with agent mode and a Claude/GPT/Gemini model picker — free tier, Pro $10/mo, Pro+ $39/mo, Max $100/mo, plus per-seat org plans.

Bolt.new

Brauzerdə AI tam stack veb inkişafı

Bolt.new həm pulsuz, həm də ödənişli planlar təklif edir.

Bolt.new: əsas funksiyalar

  • Mətn sorğusundan tam yığın tətbiq generasiyası
  • Tamamilə brauzerdə işləyir - heç bir yerli quraşdırma tələb olunmur
  • Ani önizləmə ilə real vaxt kodu redaktəsi
  • Bir kliklə istehsala yerləşdirin
  • React, Next.js, Vue, Node.js və s. dəstəkləyir

Bolt.new ilə nə etmək olar?

  • Sürətli MVP prototipləmə
  • Qeyri-texniki təsisçilər məhsul demolarını qururlar
  • Hackathon layihəsinin inkişafı
  • Qurmaqla veb inkişafı öyrənin

Bax full Bolt.new profile · Bolt.new alternatives · All Code Assistant AI Tools

GitHub Copilot

GitHub Copilot agent rejimi və Claude/GPT/Gemini model seçicisi olan AI cüt-proqramçısıdır — pulsuz səviyyə, Pro $10/ay, Pro+ $39/ay, Maks. $100/ay, üstəgəl oturacaq başına təşkilat planları.

GitHub Copilot həm pulsuz, həm də ödənişli planlar təklif edir. Pulsuz: $0 — ayda 2000 kod tamamlama, məhdud premium model girişi və Copilot CLI; kart tələb olunmur. Pro: ayda $10 — limitsiz kod tamamlamaları üstəgəl ayda ~15$ AI kreditləri, bulud kodlaşdırma agenti, kodun nəzərdən keçirilməsi və model seçimi. Pro+: ayda 39 dollar — AI kreditləri (~4x Pro), Claude Opus daxil olmaqla premium modellər və audit qeydləri üçün ayda ~70 dollar. Maks: ayda 100 dollar — AI kreditləri, prioritet modelə giriş və yüksək həcmli agent iş axınları üçün ayda ~ 200 dollar. Biznes: $19/istifadəçi/ay — hər bir istifadəçi üçün birləşdirilmiş AI kreditləri, bulud agenti, geniş model kataloqu və mərkəzləşdirilmiş idarəetmə. Müəssisə: $39/istifadəçi/ay — daha böyük birləşdirilmiş kreditlər, GitHub.com inteqrasiyası, kod bazasının indeksləşdirilməsi və fərdi modellər. Daxil edilmiş kreditlərdən artıq ödəniş hər kredit üçün 0,01 ABŞ dolları məbləğində hesablanır.

GitHub Copilot: əsas funksiyalar

  • İstifadəyə əsaslanan "AI kreditləri" faturalandırması (1 iyun 2026-cı ildən) — ödənişli planlarda tamamlamalar məhdudiyyətsiz qalır
  • Agent rejimi və çox addımlı tapşırıqları avtonom şəkildə tamamlayan bulud kodlaşdırma agenti
  • Antropik Claude, OpenAI GPT və Google Gemini ailələrini əhatə edən Multi model seçicisi
  • Bütün ödənişli səviyyələrdə limitsiz kod tamamlamaları və növbəti redaktə təklifləri
  • Avtomatlaşdırılmış PR rəyi üçün kopilot kodu nəzərdən keçirin

GitHub Copilot ilə nə etmək olar?

  • Avtomatik tamamlama qazan lövhəsi və təkrarlanan kod
  • Yeni proqramlaşdırma dillərini və çərçivələri öyrənmək
  • Mövcud kodun izahı və sənədləşdirilməsi
  • Vahid testlərinin avtomatik yazılması

Bax full GitHub Copilot profile · GitHub Copilot alternatives · All Code Assistant AI Tools

Bolt.new / GitHub Copilot: qiymətlər

Bolt.new: Bolt.new həm pulsuz, həm də ödənişli planlar təklif edir.

GitHub Copilot: GitHub Copilot həm pulsuz, həm də ödənişli planlar təklif edir. Pulsuz: $0 — ayda 2000 kod tamamlama, məhdud premium model girişi və Copilot CLI; kart tələb olunmur. Pro: ayda $10 — limitsiz kod tamamlamaları üstəgəl ayda ~15$ AI kreditləri, bulud kodlaşdırma agenti, kodun nəzərdən keçirilməsi və model seçimi. Pro+: ayda 39 dollar — AI kreditləri (~4x Pro), Claude Opus daxil olmaqla premium modellər və audit qeydləri üçün ayda ~70 dollar. Maks: ayda 100 dollar — AI kreditləri, prioritet modelə giriş və yüksək həcmli agent iş axınları üçün ayda ~ 200 dollar. Biznes: $19/istifadəçi/ay — hər bir istifadəçi üçün birləşdirilmiş AI kreditləri, bulud agenti, geniş model kataloqu və mərkəzləşdirilmiş idarəetmə. Müəssisə: $39/istifadəçi/ay — daha böyük birləşdirilmiş kreditlər, GitHub.com inteqrasiyası, kod bazasının indeksləşdirilməsi və fərdi modellər. Daxil edilmiş kreditlərdən artıq ödəniş hər kredit üçün 0,01 ABŞ dolları məbləğində hesablanır.

Tez-tez verilən suallar

Which is better: Bolt.new or GitHub Copilot?

The best choice between Bolt.new and GitHub Copilot depends on your use case. Bolt.new — AI full-stack web development in the browser. GitHub Copilot — GitHub Copilot is an AI pair-programmer with agent mode and a Claude/GPT/Gemini model picker — free tier, Pro $10/mo, Pro+ $39/mo, Max $100/mo, plus per-seat org plans.. Compare pricing and features above to find the best fit for your workflow.

Bolt.new pulsuzdurmu?

Bolt.new həm pulsuz, həm də ödənişli planlar təklif edir.

GitHub Copilot pulsuzdurmu?

GitHub Copilot həm pulsuz, həm də ödənişli planlar təklif edir. Pulsuz: $0 — ayda 2000 kod tamamlama, məhdud premium model girişi və Copilot CLI; kart tələb olunmur. Pro: ayda $10 — limitsiz kod tamamlamaları üstəgəl ayda ~15$ AI kreditləri, bulud kodlaşdırma agenti, kodun nəzərdən keçirilməsi və model seçimi. Pro+: ayda 39 dollar — AI kreditləri (~4x Pro), Claude Opus daxil olmaqla premium modellər və audit qeydləri üçün ayda ~70 dollar. Maks: ayda 100 dollar — AI kreditləri, prioritet modelə giriş və yüksək həcmli agent iş axınları üçün ayda ~ 200 dollar. Biznes: $19/istifadəçi/ay — hər bir istifadəçi üçün birləşdirilmiş AI kreditləri, bulud agenti, geniş model kataloqu və mərkəzləşdirilmiş idarəetmə. Müəssisə: $39/istifadəçi/ay — daha böyük birləşdirilmiş kreditlər, GitHub.com inteqrasiyası, kod bazasının indeksləşdirilməsi və fərdi modellər. Daxil edilmiş kreditlərdən artıq ödəniş hər kredit üçün 0,01 ABŞ dolları məbləğində hesablanır.

What are the best alternatives to Bolt.new and GitHub Copilot?

Kəşf Et Bolt.new alternatives və GitHub Copilot alternatives haqqında Nextool.ai daha çox variantları üçün.

Kateqoriyalar

Kod köməkçisi: bütün AI alətləri